„Mobilne szaty” kasy fiskalnej Elzab K1 Slim Online

18 sty

Choć różne działalności gospodarcze potrzebują różnych technologii sprzedaży – nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że przenośne urządzenia rejestrujące mają się coraz lepiej. Cieszą się bowiem sporym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców prowadzących biznesy zarówno stacjonarne, jak i mobilne. Dlatego K1 Slim Online – najnowsza kasa fiskalna od Elzab – ma duże szanse na stanie się jednym z popularniejszych rozwiązań sprzedażowych. Co może o tym zadecydować? Jakie konkretnie parametry i funkcje oferuje model marki Elzab?

Elzab K1 Slim Online – czy da się bardziej mobilnie?

Co świadczy o mobilnym charakterze urządzenia rejestrującego? Z pewnością gabaryty. Kasy fiskalne uznawane za przenośne (stosowane w handlu obwoźnym, usługach z dojazdem do klienta itp.) zawsze posiadają mniejszą lub zdecydowanie mniejszą konstrukcję. W końcu cechy związane z budową urządzenia będą miały przełożenie na jego ergonomię i łatwość transportowania. A co świadczy o wyjątkowości K1 Slim Online od Elzab? Również gabaryty! Rzecz w tym, że nawet jak na mobilne kasy rejestrujące, urządzenie to posiada bardzo małą, lekką i poręczną konstrukcję. Żeby się o tym przekonać, przywołajmy najważniejsze pod tym względem parametry:

  • wysokość: 155 mm
  • szerokość: 82 mm
  • głębokość: 27 mm
  • waga: 277 g

W rezultacie, mobilna kasa fiskalna Elzab K1 Slim Online prezentuje się jako prawdopodobnie najmniejsze obecnie urządzenie tego typu na polskim rynku. Co więcej, wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcie przedstawiające opisywane urządzenie, aby przekonać się o jego innych, ciekawych rozwiązaniach oraz dojść do kolejnych wniosków.

Kasa online Elzab K1 Slim Online

A mianowicie: z uwagi na nieduże gabaryty, niejedna kasa fiskalna była kojarzona z tak popularnymi dziś smartfonami. Jednak chyba dotąd porównanie to nie okazywało się tak bardzo uzasadnione. Pod względem wielkości i konstrukcji K1 Slim Online zdecydowanie przypomina dzisiejsze telefony przenośne. Ale nie tylko dlatego. W kasie online od Elzab zdecydowanie zwraca uwagę 5-calowy, kolorowy ekran dotykowy IPS, funkcjonujący w rozdzielczości 480 x 854 piksele. Zatem korzystanie z tego modelu jest przejrzyste, intuicyjne i wygodne – zwłaszcza, że K1 Slim Online umożliwia np. zdefiniowanie nawet 50 własnych skrótów klawiszowych, do użycia w kontekście najpotrzebniejszych opcji urządzenia czy też sprzedaży najpopularniejszych produktów bądź usług.

Co jeszcze znajdziemy w kasie fiskalnej online od Elzab?

Urządzenie rejestrujące – zwłaszcza online – to nie tylko cechy odpowiadające za wygodną obsługę (choć cechy te, zwłaszcza w kontekście modeli przenośnych, mają duże znaczenie). A K1 Slim Online to nie tylko małe gabaryty, ultra-poręczna sylwetka i obszerny, kolorowy panel dotykowy. Jakimi jeszcze funkcjami i parametrami może nas zainteresować?

Tu wspomnijmy o kwestii zasadniczej, czyli fakcie, że urządzenie marki Elzab jest w pełni dostosowane do standardów systemu fiskalizacji online. Zatem poza współpracą z terminalem płatniczym czy przechowywaniem istotnych danych w tzw. pamięci chronionej (np. kopii paragonów), gwarantuje internetową współpracę z Centralnym Repozytorium Kas. I to na parę sposobów. Użytkownik może zamówić model K1 Slim Online w jednej z 2 wersji: Bluetooth/WiFi lub Bluetooth/GPRS. Innymi słowy – zyska pewne, wygodne, bezprzewodowe połączenie internetowe między kasą a CRK. Ale jakie dokładnie, zdecyduje on sam. Tak czy inaczej, kasa online od Elzab posiada też port USB, który można wykorzystać do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi.

Jeśli chodzi o bazę towarową, K1 Slim Online pozwala na zaprogramowanie 5000 PLU. Może to nie jest jeden z najwyższych wyników w zakresie tego parametru, jakie występują na rynku, niemniej w przypadku wielu działalności mobilnych taka liczba towarów lub usług do zdefiniowania potrafi okazać się wystarczająca. Warto też wspomnieć o mechanizmie drukującym kasy. Nie tylko charakteryzuje się prostą obsługą (instalacją rolki papieru), ale i sprawnym wystawianiem paragonów – w dodatku, z różnymi elementami, jak NIP nabywcy czy logo firmy. W kasie fiskalnej K1 Slim Online nie zabrakło również wydajnej baterii, na wypadek braku dostępu do zasilania sieciowego. Dzięki tym funkcjonalnościom, parametrom i rozwiązaniom konstrukcyjnym model ten sprawia wrażenie wręcz wzoru mobilnego urządzenia rejestrującego. A co Wy o nim sądzicie?

One Reply to “„Mobilne szaty” kasy fiskalnej Elzab K1 Slim Online”

  1. pod względem designu, konstrukcji, gabarytów, ekranu itd. itd. – mega urządzenie. ale wydaje mi się, że między mobilnymi kasami, nawet online, znajdzie się modele które są w stanie więcej zaoferować…oczywiście nie oznacza to funkcjonalność k1 slim jest za mała dla wielu może się okazać w sam raz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *