Dobra kasa w niskiej cenie

16 maj

Czy zakup praktycznej i funkcjonalnej kasy fiskalnej zawsze musi oznaczać duży wydatek? Zdecydowanie nie! Jeżeli podatnik nabywa pierwsze urządzenie rejestrujące, może skorzystać z ulgi. A na tym nie koniec… Na rynku są dostępne niedrogie kasy fiskalnej, które posiadają dobre parametry użytkowe. Niewątpliwie jednym z takich urządzeń jest Farex Perła E. Przyjrzyjmy się temu modelowi nieco bliżej.

Kompaktowa i solidna konstrukcja

Farex Perła E jest bezsprzecznie jedną z najmniejszych kas fiskalnych na polskim rynku. Wymiary tego urządzenia są tak małe, że bez problemu zmieści się ono nawet w schowku samochodowym. Konkretnie jest to 105 x 90 x 180 mm (szerokość, wysokość, długość). Żadnych problemów nie sprawi także regularne przewożenie modelu Perła E w plecaku bądź torbie. Co więcej, kasa fiskalna marki Farex może się pochwalić naprawdę solidnym wykonaniem. Dzięki temu obudowa urządzenia jest szczelna oraz odporna na intensywną eksploatację.

Przy omawianiu jakości wykonania, warto także wspomnieć, że Farex Perła E jest dostępna w 2 wersjach kolorystycznych. Przedsiębiorca może zdecydować, czy trafi do niego ciemniejszy, czy jaśniejszy wariant tego urządzenia.

Elektroniczna kopia każdego paragonu

Część czytelników może kojarzyć dwurolkową kasę fiskalną Farex Perła. W przypadku tego modelu „E” w nazwie ma jednak bardzo duże znaczenie. Urządzenie posiada bowiem moduł elektronicznej kopii paragonów, dzięki któremu możliwa jest archiwizacja danych w formie cyfrowej. Co za tym idzie, Perła E używa jednorazowo tylko 1 rolki papieru termicznego – do wystawiania dowodów sprzedaży dla klientów. Natomiast kopie tych dokumentów są zapisywane na karcie pamięci microSD.

Wydajny mechanizm termiczny

Niska cena wcale nie oznacza, że Farex Perła E jest kasą wybrakowaną. Wręcz przeciwnie! A świadczy o tym zarówno wspomniany przed chwilą moduł kopii elektronicznej, jak i zastosowany w tym urządzeniu mechanizm termiczny. Dzięki wydajnej technologii wydruku, Perła E korzysta z rolek o długości aż 30 metrów, zapewnia prostą wymianę materiału eksploatacyjnego (papier termiczny) oraz wystawia dokumenty z maksymalną szybkością 18 linii tekstu na sekundę. Takich parametrów użytkowych nie powstydziłoby się wiele innych kas fiskalnych, za które jednak musielibyśmy zapłacić nieco więcej.

Do jakiego asortymentu?

W jakich przedsiębiorstwach sprawdzi się urządzenie fiskalne marki Farex? W szczególności będą to firmy, które prowadzą handel mobilny. Jednak nie tylko! Kasa równie dobrze poradzi sobie w małych punktach handlowych bądź usługowych, gdzie oszczędność miejsca na stanowisku pracy ma duże znaczenie. Wybierając ten model warto również zdawać sobie sprawę z tego, że obsłuży on bazę towarową o pojemności 3 000 PLU. W związku z tym, Perła E znajdzie zastosowanie w przedsiębiorstwach, które posiadają niezbyt rozbudowany asortyment.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że kasa marki Farex pozwala na stosowanie nazw produktów bądź usług o maksymalnej długości 40 znaków. Dzięki temu urządzenie umożliwia precyzyjne identyfikowanie wszystkich elementów asortymentu. Ponadto, pozycje towarowe można tu definiować zarówno ręcznie, jak i przy użyciu oprogramowania komputerowego PLU Manager.

 

Farex Perła E można uznać za niepozorne urządzenie fiskalne. Kasa faktycznie jest niedroga, ale pomimo niskiej ceny, oferuje naprawdę szeroki wachlarz udogodnień.

Źródło: www.pckf.pl

2 Replies to “Dobra kasa w niskiej cenie

  1. „niepozorne” to dobre określenie 😉
    dodałbym jeszcze, że perła jest naprawdę łatwa w obsłudze
    nawet dla laików 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *