Idealne połączenie według kasy Novitus Lupo E

8 sie

Novitus z pewnością należy do największych producentów urządzeń fiskalnych w Polsce. Na renomę tej marki wpływa to, że od lat tworzy ona funkcjonalne rozwiązania technologiczne – zarówno kasy, jak i drukarki rejestrujące. Jednym z takich urządzeń jest model Lupo E, który został wyposażony m.in. w moduł elektronicznej kopii paragonów oraz wydajny, prosty w obsłudze mechanizm wydruku termicznego.

Komunikacja z innymi urządzeniami

Novitus Lupo E jest kasą fiskalną, a jak powszechnie wiadomo, urządzenie tego typu może funkcjonować w przedsiębiorstwie całkowicie samodzielnie. Niemniej, w omawianym modelu zastosowano 2 interfejsy komunikacyjne typu RS-232. Przy ich użyciu kasa Lupo E może współpracować z innymi elementami systemu sprzedaży, np. z komputerem lub terminalem komputerowym, wagą elektroniczną, skanerem kodów kreskowych, modemem, terminalem płatniczym czy też szufladą na pieniądze.

Przechowywanie danych na karcie pamięci

Przechowywanie kopii paragonów fiskalnych jest jednym z obowiązków podatnika. Natomiast użytkownicy Novitus Lupo E mogą spełnić ten wymóg, archiwizując wspomniane dane w formie cyfrowej. Służy do tego obecny w kasie moduł elektronicznej kopii paragonów. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko wygodę pracy, ale także mniejsze koszty eksploatacji urządzenia oraz skuteczniejsze zabezpieczenie dokumentacji. Archiwizacja danych przebiega bowiem automatycznie, a sama kasa używa tylko 1 rolki papieru termicznego – do wystawiania paragonów dla klientów. Ponadto, elektroniczne kopie paragonów można zapisać na dodatkowym nośniku, np. na pendrivie, lub po prostu na dysku twardym komputera.

Identyfikacja asortymentu firmy

Zgodnie z przepisami, podatnik musi jednoznacznie identyfikować wszystkie produkty i usługi, które są sprzedawane przy użyciu kasy fiskalnej. W praktyce oznacza to m.in. konieczność stosowania nazw pozycji towarowych, umożliwiających ustalenie tego, co klient kupił. Za sprawą Novitus Lupo E nie będzie z tym żadnego problemu. Urządzenie pozwala na przypisanie każdej pozycji towarowej nazwy o maksymalnej długości 40 znaków. W związku z tym, znika konieczność korzystania z nieczytelnych skrótów.

Komfort pracy w każdych warunkach

Omawiając model Lupo E, trudno nie wymienić innych udogodnień, które znalazły się w tym urządzeniu. Kasa marki Novitus stanowi bowiem ciekawe połączenie niewygórowanej ceny, praktycznych funkcji oraz dobrych parametrów. Na uwagę zasługują tu również: mechanizm drukujący, który obsługuje rolki papieru o długości 30 metrów; 8 skrótów klawiszowych; ergonomiczna obudowa; wytrzymały akumulator.

2 Replies to “Idealne połączenie według kasy Novitus Lupo E

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *