Sprawdzone rozwiązania biznesowe: mobilne drukarki fiskalne

31 sie

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku kas fiskalnych, drukarki rejestrujące przestały być już kojarzone wyłącznie z dużymi, ciężkimi urządzeniami, na stałe przykutymi do jednego stanowiska obsługi klientów. Obecnie na rynku technologii sprzedaży można znaleźć wiele atrakcyjnych modeli, które łączy jedna, podstawowa cecha: znakomicie nadają się do pracy mobilnej. Jakie rozwiązania za to odpowiadają? Warto im się przyjrzeć na podstawie kilku konkretnych modeli.

Model Novitus Deon E

W zasadzie jest to urządzenie analogiczne do kasy fiskalnej tego samego producenta, czyli modelu Nano E. I dodajmy – naprawdę cenionej kasy fiskalnej, o czym świadczą jej liczne wyróżnienia. Nie inaczej jest zatem z drukarką rejestrującą. Novitus Deon E to optymalne połączenie korzystnych parametrów i praktycznych funkcji w niedużej, zgrabnej, wytrzymałej oraz eleganckiej obudowie. Co jeszcze oferuje to urządzenie oprócz przyjaznej obsługi, także w terenie? Drukarka jest w stanie obsłużyć bazę towarową rzędu 150 000 PLU i naturalnie zapisuje kopie paragonów w formie elektronicznej. Poza tym, dysponuje rozbudowaną (na wzór kas fiskalnych), intuicyjną w użyciu klawiaturą. Warto dodać, że wykazuje ona odporność na zachlapania i wnikanie kurzu. Co jeszcze? Model Deon E został wyposażony w wydajny, a przy tym cichy mechanizm drukujący, który nie sprawia najmniejszych problemów, jeśli chodzi o szybką instalację materiałów eksploatacyjnych. Bez trudu też obsłuży rozmaite formaty dokumentów niefiskalnych, z uwzględnieniem wydruku grafiki czy kodu kreskowego bądź QR. Jeśli wspomnimy jeszcze raz o estetycznym wzornictwie, a także dodamy do tego wydajny akumulator, nie będziemy mieć raczej wątpliwości, dlaczego model Novitus Deon E zdobył tak duże uznanie wśród przedsiębiorców.

Model Posnet Temo HS EJ

To również ciekawe urządzenie rejestrujące, które, można powiedzieć, także powstało w nawiązaniu do innego modelu – kasy Posnet Mobile HS EJ. Podobnie jak tamta, posiada naprawdę stylowy design, ukazujący dbałość o najdrobniejsze detale. A najlepsze, że drukarka Temo HS EJ jest… jeszcze mniejsza! Tak, to prawdopodobnie najmniejsze urządzenie rejestrujące, dostępne na obecnym rynku technologii sprzedaży. Aby to sobie uzmysłowić, wystarczy wspomnieć, że model marki Posnet zamyka się w wymiarach 46 x 128 x 86 mm i waży ledwo 380 g. Zmieści się zatem nie tylko w samochodowym schowku czy damskiej torebce, ale nawet w kieszeni zwykłej kurtki. A co skrywa wnętrze Temo HS EJ? Możliwość pracy ze 100 000 zdefiniowanych pozycji towarowych, elektroniczną kopię paragonów, szybki mechanizm drukujący i mocną baterię (pozwalającą na wystawienie do 50 000 wierszy paragonu bez potrzeby dostępu do zewnętrznego źródła prądu). Trzeba też nadmienić, że poza portem USB, model od firmy Posnet oferuje opcję bezprzewodowej komunikacji z komputerem, za sprawą modułu Bluetooth. Nic dziwnego, że choć czas upływa – Temo HS EJ nadal pozostaje w czołówce atrakcyjnych drukarek mobilnych.

Model Elzab D10

Podobny przykład do pierwszego. Model D10 powstał niejako „na bazie” kasy fiskalnej K10. Widać to podobieństwo w designie oraz rozwiązaniach jakościowych i funkcjonalnych. Przede wszystkim, podobnie jak K10, drukarka posiada duży, działający w kolorze wyświetlacz TFT, pełniący jednocześnie rolę przejrzystej, miłej w użyciu klawiatury. To właśnie ten ekran dotykowy, przypominający dzisiejsze smartfony, emitujący kody QR, stał się znakiem rozpoznawczym obu modeli. Poza tym, Elzab D10 też posiada niezwykle solidną konstrukcję (obtoczoną antypoślizgowym elastomerem), odporną na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz intensywne użytkowanie. W tym miejscu warto na moment wrócić do ekranu dotykowego, który z jednej strony pozwala na obsługę nawet w grubych rękawiczkach, zaś z drugiej – wykazuje dużą wytrzymałość na zachlapania i zarysowania. Poza tym, model marki Elzab archiwizuje kopie paragonów w wersji cyfrowej, pozwala na zastosowanie standardów komunikacji typu Bluetooth czy WiFi, a także jest w stanie obsłużyć nawet 300 000 pozycji towarowych! Czy trzeba coś dodawać, by wyjaśnić, dlaczego podatnicy bardzo często sięgają po drukarkę fiskalną Elzab D10?

 

To, co jest szczególnie atrakcyjne w mobilnych drukarkach fiskalnych, to fakt, że… ich możliwości nie zawężają się jedynie do pracy w terenie. Tego typu modele okazują się nierzadko znakomite i do stacjonarnego prowadzenia handlu lub świadczenia usług. Zwłaszcza w przedsiębiorstwach charakteryzujących się niedużą, trudną do zagospodarowania powierzchnią stanowiska sprzedażowego, jednak wciąż wymagającego atrakcyjnych parametrów i rozwiązań.

One Reply to “Sprawdzone rozwiązania biznesowe: mobilne drukarki fiskalne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *