Novitus One Online – jaka kasa fiskalna kryje się pod tą nazwą?

31 maj

Jakiś czas temu pisaliśmy o konkretnym, specjalnym „przypadku” technologii sprzedaży, jakim jest kasa systemowa. Tymczasem na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń rejestrujących, które swoją specyfiką podważają dawniejszą, klasycznie postrzeganą „systemowość”. Mowa o technologiach, które z jednej strony posiadają nieduże gabaryty, zaś z drugiej – oferują naprawdę liczne, atrakcyjne funkcjonalności. Tak jest z pewnością, jeśli chodzi o nową kasę fiskalną Novitus One Online. Dlaczego może ona w niedługim czasie podbić uwagę polskich przedsiębiorców? Sprawdźmy!

Novitus One Online „z wierzchu”

Skromne nawiązanie we wstępie tekstu do poprzedniego wpisu i kas systemowych nie jest bezzasadne. Dawniej tego typu urządzenia kojarzyły się ze zdecydowanie większymi wymiarami – a więc konkretnie z pracą stacjonarną – oraz dużymi możliwościami, np. w zakresie wielkości bazy towarowej do zaprogramowania czy zwłaszcza liczby technologii peryferyjnych, jakie mogą z nimi naraz współpracować. Tymczasem podobne (jeśli nie szersze czy ciekawsze) rozwiązania z czasem zaczęły oferować modele znacznie skromniejsze gabarytowo. Pokazuje to choćby bohaterka dzisiejszego tekstu – kasa Novitus One Online.

Pochodzi ona od producenta, który nieraz miał do zaproponowania polskim przedsiębiorcom ciekawe rozwiązania dla firm. Wystarczy choćby przywołać wciąż tak popularną kasę Nano, drukarkę Deon lub HD, a także urządzenie zintegrowane z tabletem, czyli Next (wszystkie obecnie już dostępne są w wersji online). Nie inaczej jest w tym przypadku. Z jednej strony One Online może nieco z wyglądu przywoływać na myśl model Posnet Ergo, z drugiej jednak zaznacza grubą kreską wyraźne różnice. To kompaktowa, a zarazem solidna, wykonana z dbałością o detale konstrukcja, obdarzona poręczną obudową i stylową sylwetką, występującą w 5 wariantach kolorystycznych. Jej prostopadłościenne, oszczędne wzornictwo zdecydowanie „ubarwia” obszerny, kolorowy ekran dotykowy (5 cali, rozdzielczość 720 x 1280 pikseli). Pomijając już wyrazistość wyświetlanych treści oraz intuicyjną, przyjemną obsługę, należy wspomnieć o dodatkowej ochronie panelu w postaci hartowanej szybki. Tak – skojarzenie dzisiejszych, nowoczesnych kas fiskalnych ze smartfonami staje się coraz bardziej uzasadnione. Dlatego też Novitus One Online to urządzenie, które znakomicie sprawdzi się w działalnościach mobilnych. Ale nie tylko…

Novitus One Online „od wewnątrz”

Zostawmy już kwestię „systemowości” kas jako takiej i przejdźmy do konkretów, jakie oferuje „wnętrze” Novitus One Online. Czyli do podzespołów, mechanizmów i funkcji. Kasa fiskalna działa w oparciu o popularny system Android, z czym wiąże się możliwość korzystania z wielu praktycznych aplikacji. Mowa tu o narzędziach sprzedażowych czy po prostu takich, jak przeglądarka internetowa, poczta elektroniczna, kalendarz bądź kalkulator. Oprócz tego, użytkownik może zdefiniować 6 własnych paneli przycisków, gdzie w każdym z nich zdecyduje o kolorach jego ekspozycji, wyświetlanych funkcjach czy znajdujących się tam pozycjach z oferty. Ponadto, podobnie jak w przypadku modelu Next, tu również skorzystamy z aplikacji NoviCloud, obsługiwanej z poziomu przeglądarki internetowej, czyli opcji przechowywania danych w chmurze oraz zdalnego zarządzania działalnością wszędzie tam, gdzie istnieje dostęp do sieci (m.in. realizowania analiz i raportów dotyczących sprzedaży lub monitorowania stanów magazynowych).

Dodatkowo, kasa fiskalna Novitus One Online sprawnie wystawia paragony (także z NIP-em), posiada wydajny akumulator i pozwala na zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji towarowych, co zdecydowanie jest ogromnym atutem i udogodnieniem. No i jak sama nazwa wskazuje, model od Novitus spełnia wszystkie wymogi systemu fiskalizacji online: komunikuje się przez internet z CRK, dysponuje pamięcią chronioną oraz współpracuje z terminalami płatniczymi. Co więcej, łączność w ramach wspomnianego rozwiązania teleinformatycznego może odbywać się przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo (w wersji rozszerzonej o modem GSM lub moduł Wi-Fi). Z atrakcyjnych standardów komunikacyjnych warto też skorzystać, jeśli myślimy o płynnej pracy kasy z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak komputer, skaner kodów, drukarka zamówień czy waga elektroniczna. W ten oto sposób One Online zawiera w swojej specyfikacji wymiar omawianej „systemowości”. I wydaje się urządzeniem łączącym optymalne, nowoczesne i naprawdę korzystne rozwiązania, znajdujące zastosowanie w niejednej branży i działalności handlowej bądź usługowej.

One Reply to “Novitus One Online – jaka kasa fiskalna kryje się pod tą nazwą?”

  1. z uwagi na wiele ciekawych rozwiązań użytkowych (dostępnych nawet już wcześniej), ale też konstrukcyjnych, wg mnie One może nawet przebić Nexta – co o tym myślicie???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *