Pierwsze kasy fiskalne przygotowane do zmian w 2018 roku

9 mar

Kasy fiskalne online zaczną się pojawiać na polskim rynku technologii sprzedaży w 2018 roku. Urządzenia tego typu będą dopasowane do nowych wymogów technicznych, które zostaną wprowadzone przez Rozporządzenie Ministra Rozwoju. Okazuje się jednak, że już dziś można przygotować się do planowanych zmian. Pozwalają na to wybrane urządzenia rejestrujące Elzab, które zyskały niedawno certyfikat „Online Ready”.

Zmiany w kasach fiskalnych od 2018 roku

Na łamach naszego bloga nie wspominaliśmy jeszcze o tym, że już na początku 2018 roku zmieni się sposób działania urządzeń fiskalnych. Warto więc przy okazji omówić całe zagadnienie. Tym bardziej, że wielu podatników szuka dziś informacji na temat systemu kas online. Co konkretnie zmieni się od przyszłego roku?

Najważniejsze wydaje się to, że centralne repozytorium Ministerstwa Finansów zacznie gromadzić dane na temat czynności wykonywanych przez polskich podatników. A będzie to możliwe właśnie za sprawą kas fiskalnych online. To właśnie one zaczną na bieżąco przesyłać ważne dane do serwerów MF. Ponadto, każda kasa rejestrująca, dopuszczona do eksploatacji od 2018 roku, zaoferuje 2 ważne funkcjonalności.

Pierwsza będzie związana z realizowaniem paragonów elektronicznych. Z kas fiskalnych nie znikną oczywiście mechanizmy drukujące. W związku z tym, urządzenia tego typu nadal będą wystawiały papierowe dowody sprzedaży. Równocześnie jednak, na życzenie klienta możliwe stanie się zrealizowanie i przesłanie e-paragonu (zabezpieczonym kanałem).

Druga zmiana będzie dotyczyła współpracy kas fiskalnych z terminalami płatniczymi. Obecnie ta funkcjonalność nie jest dostępna we wszystkich modelach. Natomiast od 2018 roku każda kasa fiskalna, która zostanie dopuszczona do sprzedaży, zaoferuje wymianę danych z terminalem do kart płatniczych.

„Online Ready” – gwarancja modernizacji urządzenia

Skoro omówiliśmy już najważniejsze założenia nowych kas fiskalnych, warto wrócić do głównego tematu tego wpisu. Mianowicie, do urządzeń rejestrujących Elzab, które już od 26 stycznia 2017 roku gwarantują gotowość na zmiany w przepisach. Nie są to jednak wszystkie modele tworzone przez tego producenta.

Certyfikat „Online Ready” posiadają obecnie: Mera Plus TE, Mera Plus F E, Mini E oraz K10. A gwarantuje on zmodernizowanie urządzenia w przyszłości, czyli dostosowanie go do wymogów technicznych, które zaczną obowiązywać po wejściu w życie Rozporządzenia Ministra Rozwoju. Innymi słowy, kupując dziś jeden ze wspomnianych modeli, można się wcześniej przygotować do wprowadzenia systemu online.

 

Więcej informacji: http://www.kasyfiskalne2018.pl/nowe-kasy-fiskalne/kasy-fiskalne-elzab-urzadzenia-z-certyfikatem-online-ready/

One Reply to “Pierwsze kasy fiskalne przygotowane do zmian w 2018 roku”

  1. czyli wygląda na to, że prace nad tymi dużymi zmianami fiskalnymi są już zaawansowane…dobrze, że producenci myślą o użytkownikach którzy dopiero teraz mają zaopatrzyć się w stosowne technologie sprzedaży…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *