Wygodne rozwiązania w kasach fiskalnych

27 gru

Jest kilka powodów, dla których warto poruszyć tę kwestię. Po pierwsze – takie rozwiązania z pewnością ułatwią pracę przedsiębiorcom dopiero rozpoczynającym obsługę kas fiskalnych. Po drugie – urządzenia charakteryzujące się podobnymi opcjami zwyczajnie usprawniają przebieg transakcji. A poza tym, każdy by chyba wolał, żeby obowiązki, czekające na stanowisku sprzedaży, były rozwiązywane w sposób wygodny i komfortowy. Czas zatem przedstawić szybką, krótką listę funkcji, które spełniają te oczekiwania.

Elektroniczna kopia paragonów

Zaczynamy od rozwiązania, które powoli przechodzi do standardów współczesnych technologii sprzedaży. Dzieje się tak, ponieważ ma ono dużo do zaoferowania w różnych aspektach prowadzenia działalności handlowej. Elektroniczna kopia to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnej kopii papierowej: niezbędne informacje o zarejestrowanych sprzedażach nie są bowiem drukowane na drugiej rolce, tylko zapisywane w formie cyfrowej na niedużej karcie pamięci. Co za tym idzie? Przede wszystkim, koniec gromadzenia mnóstwa papierowych wydruków, a więc wygodniejsza realizacja fiskalnych obowiązków. Trzeba też wspomnieć o łatwości przenoszenia danych na komputer, a także możliwości zabezpieczenia ich poprzez umieszczenie na dodatkowych nośnikach (płyta DVD, pendrive itp.). No i oczywiście – kasa z elektroniczną kopią paragonów korzysta z tylko jednej rolki papieru, czyli zmniejsza koszty eksploatacji urządzenia.

Klawiatura z przyciskami funkcyjnymi

Rozbudowana, alfanumeryczna i dobrze opisana klawiatura z pewnością ułatwi obsługę kasy rejestrującej. Ale panel sterowania może mieć w zanadrzu dodatkowe, sympatyczne opcje – jak choćby przyciski funkcyjne. Pozwalają one użytkownikowi na zaprogramowanie własnych skrótów klawiszowych, które następnie jest w stanie przypisać wybranym produktom, usługom lub opcjom kasy. W przypadku pozycji towarowych, zdecydowanie przyspieszy to sprzedaż z udziałem popularnych, często wybieranych przez klientów elementów oferty. W drugim zaś w znacznym stopniu uprości wywoływanie konkretnych działań, takich jak realizacja raportu dobowego bądź miesięcznego.

Różne rodzaje komunikacji

Jeśli przedsiębiorca prowadzi działalność mobilną lub wręcz przeciwnie – myśli o stworzeniu rozbudowanego systemu sprzedaży w swoim punkcie handlowym, równie istotna może okazać się kwestia komunikacji pomiędzy urządzeniami fiskalnymi i peryferyjnymi. Dlatego kasy wyposażone w różne złącza i interfejsy – takie jak USB (np. do szybkiego backupu elektronicznej kopii na pendrive’a), RS-232, PS2 itp. – zwiększą szansę na efektywną współpracę z wagą elektroniczną, skanerem kodów kreskowych, modemem, terminalem płatniczym, szufladą na pieniądze itd. Im więcej i różnorodnych tego typu rozwiązań, tym więcej urządzeń będzie mogło funkcjonować jednocześnie. Oprócz tego, istnieje interfejs Ethernet, umożliwiający podłączenie kasy do sieci komputerowej, co daje bardzo szybką i stabilną wymianę danych. Bardziej zaawansowane modele zaoferują również warianty komunikacji bezprzewodowej – moduł Bluetooth, Wi-Fi lub GPRS.

To oczywiście nie wszystkie wygodne rozwiązania, jakie istnieją – z pewnością wrócimy jeszcze do tego tematu. Tymczasem czekamy na Wasze komentarze co do opisanych funkcji oraz propozycje Waszych ulubionych, technologicznych opcji 🙂

One Reply to “Wygodne rozwiązania w kasach fiskalnych”

  1. W innym zestawieniu pewnie wskazałbym na klawisze funkcyjne, ale w tym zdecydowanie elektroniczna kopia wygrywa – bo w równym stopniu (i w wielu aspektach) uprzyjemnia pracę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz CAPTCHA *